no a zase jsme v tom čase?
na tom historickém místě, kdy
hledáme
to svoje
to tvoje
a mé
k vyzvednutí ihned

O projektu

delivery (noun), /dɪˈlɪv.ər.i/:

>> the act of taking goods, letters, parcels, etc. to people's houses or places of work:
>> the manner in which someone speaks, sings, acts, esp. in public:
>> birth

Brno Art Delivery je pasivní kolektiv aktivistů, experimentující s novými způsoby neinstitucionální prezentace umělecké tvorby.

Post digitální doba vytváří poptávku po hledání cest jak udržovat hluboce smysluplný dialog mezi umělci a diváky, o to akcelerovanější pandemickou krizí. Nucená migrace do online prostoru s sebou přinesla urgentní znovuotevření otázky digitální prezentace umění. Náhlá ztráta institucionální aury dává větší prostor nezávislému až partyzánskému kurátorství.

Hledání alternativ nám pak s přihlédnutím na nedostatek off-line kontaktu s uměním připomíná i důležitost umění ve veřejném prostoru nebo fenomén bytových galerií na našem území v období socialismu. Podtématem celého projektu je mapování vztahu Brňanů k umění v domácím prostředí.

B.A.D. je dlouhotrvající happening spočívající v rozvozu boxů naplněných tvorbou lokálních umělců přímo do bytů zájemců. Vzniká tak štafeta bytových galerií, která ironicky parafrázuje rozvážkové služby s jídlem a nákupy.

Co se stane, když se do role kurátorů galerie dostanou běžní diváci? Připojte se k sociálnímu experimentu a rezervujte si svůj box!

Anglické slovo delivery lze chápat jako samotný akt fyzického doručení, ale i jako formu přednesu či dokonce jako porod / zrod. Právě v průsečíků těchto tří významů vidíme největší potenciál B.A.D. jako dlouhodobého projektu i platformy, v jejíchž výstupech se forma předání nebo vystavení umění stává nejméně stejně důležitou, jako umělecké dílo samotné.

Více v naší tiskové zprávě a presskitu.

Sleduj nás na instagramu a facebooku.


David Severa

Komunitní kurátor v kreativním hubu KUMST, organizátor alternativních módních přehlídek Malá noc módy, nezávislý módní návrhář a tvůrce. Tvoří rodinnou konstelaci s matkou Jitkou pod názvem Severa Area. Člen iniciativy Fashion Revolution, externí autor publikací pro TIC Brno.

Tamara Pavlechová

Studentka magisterského programu Management v kultuře, fotící a občasně píšící o designu a fotografii. Stará se o management a produkci v postpost gallery. Je členkou kolektivu Las Keč-up, zaměřeného na produkci alternativních hudebních akcí.

Romana Guryčová

Social media manager pro festival BRNO16, studentka Teorie Interaktivních Médií, volnočasová umělkyně se zaměřením na novomediální tvorbu. Autorka vizuálu Brno Art Delivery a členka nově vzniklého Las Keč-up kolektivu, připravující hudební akce ÁNUNK.

Special thanks tři a půltému členovi Martinovi za webové stránky.